Tesla Model Y

Tesla Model Y zadebiutował oficjalnie. Model podstawowy oferuje zasięg 230 mil za 39 000 USD. Model Y jest zasadniczo wersją Crossover Modelu 3, wyposażoną w ten sam układ napędowy i akumulatory oraz podobne wnętrze – aczkolwiek z większą przestrzenią pasażerską i ładunkową. Cztery wersje modelu Y będą oferowane: Standardowy RWD, Long Range RWD, Long Range AWD i Performance.

Model Long Range RWD, zaczynający się od 49 000 USD, może przejechać 300 mil na jednym ładowaniu i przyspieszy od 0 do 60 mph w 5,5 s.

Wnętrze Modelu Y jest podobne do Modelu 3, jednak pasażerowie skorzystają z dodatkowej przestrzeni nad głową i przestronnego charakteru, który „oferuje rozległy widok z każdego miejsca w pojeździe”.

Układ pięciomiejscowy jest standardem, konfiguracja siedmioosobowa jest oferowana za 3000 USD. 15-calowy interfejs z ekranem dotykowym kontroluje niemal wszystko w pojeździe, podczas gdy aplikacja telefoniczna Tesli służy do otwierania drzwi i uruchamiania samochodu. Tesla mówi, że aplikacja pozwala również użytkownikowi zdalnie sterować i uzyskiwać dostęp do funkcji, takich jak zamki do drzwi, przywołanie, wstępne ładowanie akumulatora i śledzenie lokalizacji. Model Y jest kompatybilny z globalną siecią Supercharger firmy Tesla, która obecnie składa się z ponad 12 000 stacji ładowania w 36 krajach. Elektryczna zwrotnica jest również kompatybilna z nowym układem V3 Supercharger, który może dodać 1000 km zasięgu do pojazdu w ciągu zaledwie 1 godziny. Model Tesla Y jest teraz dostępny do konfiguracji i zamówienia. Tesla mówi, że dostawy modelu Y rozpoczną się jesienią 2020 r.

Leave a Reply

Close Menu