Infiniti QX i Qs


Infiniti pracuje nad nową platformą, dla samochodów z elektrycznym układem napędowym. Pierwszy planowany jest na 2021 rok. Jednym z modeli opartych na platformie będzie elektryczny SUV zapowiedziany koncepcją QX Inspiration zaprezentowaną w styczniu. Wiadomo jednak, że Infiniti pracuje nad co najmniej dwoma pojazdami elektrycznymi, z których drugi zostanie zaprezentowany na targach Auto Shanghai 2019 w ramach koncepcji Qs Inspiration.


Infiniti w środę opublikował zwiastun Qs Inspiration i potwierdził tę koncepcję jako elektryczny sportowy sedan. Producent potwierdził również, że koncepcja przedstawia model produkcyjny. Sądząc po teaserze, Qs Inspiration będzie miało podobną estetykę do QX Inspiration, choć w sedanie projektanci poszli za indywidualnymi tylnymi światłami zamiast pojedynczego, jak w SUV-ie. Obie koncepcje wykorzystują także kamery zamiast tradycyjnych lusterek bocznych.

Wnętrze Qs Inspiration jest minimalistyczne. Pierwszy elektryczny samochód Infiniti ma powstać w 2021 r. i prawdopodobnie będzie to SUV. Jego przybycie zapoczątkuje transformację elektryfikacyjną w japońskiej marce, która oczekuje, że do 2025 r. ponad 50 procent jej sprzedaży na świecie stanowić będą samochody zelektryfikowane (tj. Hybrydy i pojazdy elektryczne). Oczekuje się, że modele z akumulatorem elektrycznym oparte na nowej platformie Infiniti będą oferować maksymalną moc 400 koni mechanicznych i zasięg około 300 mil. Będą również modele benzynowo-elektryczne, znane jako hybrydy, w których silnik spalinowy będzie wykorzystywany wyłącznie do wytwarzania energii elektrycznej dla silników elektrycznych.

Leave a Reply

Close Menu