BMW: i4, iX3, iNext
Czterodrzwiowy elektryczny sedan BMW i4 nabiera kształtów, co mogliśmy zobaczyć kiedy BMW testowało swoje elektryczne samochody w Arjeplog w Szwecji. 
Samochód został pokazany w ramach sesji zdjęciowej pokazującej zelektryfikowane zimowe testy BMW. Zimniejsze klimaty stanowią wyjątkowe wyzwanie dla pojazdów elektrycznych, ponieważ mogą rzutować na zmniejszenie się zasięgu. Całkowicie zakamuflowany i4 został pokazany obok częściowo zakamuflowanego iX3 i całkowicie zakamuflowanego iNext.
Produkcja sedana i4 ma się rozpocząć na początku 2021 roku. i4 ma mieć 600 km zasięgu. BMW twierdzi również, że silniki elektryczne pomogą uzyskać przyśpieszenie do 100 km/h w 4 sekundy.
Tymczasem iX3 będzie zasadniczo elektryczną wersją X3 i będzie pierwszym elektrycznym crossoverem marki. Z ponad 400 km zasięgu w europejskim cyklu testowym i szybkim ładowaniu prądem stałym, powinien pomóc BMW konkurować z takimi samochodami jak Audi, Mercedes i Tesla. iX3 będzie w sprzedaży od 2021 roku.
Tymczasem iNext jest znacznie bardziej futurystycznym produktem, który zostanie zbudowany na kolejnym modułowym podwoziu BMW i będzie wyposażony w system elektryczny piątej generacji BMW.

Leave a Reply

Close Menu